počet produktů: 0
cena: 0 Kč
kontaktní formulář
chci zaslat dotaz
počítadlo přístupů
online: 2
dnes: 50
týden: 212

poradna

Ručně šitá kožená pouzdra na sekery

Na sekery z nabídky e-shopu, případně i na Vaše vlastní Vám mohu zpracovat ochranné kožené pouzdro ze silné hovězí kůže. Pouzdra jsou šita sekerám na míru. Ceny se pohybují v rozmezí 650 - 900 Kč dle provedení. Svůj případný zájem se mnou prosím komunikujte telefonicky.6/2020 těším se na vás v nových prostorách

Milí zkazníci, jak jsem si předsevzal, našel jsem nové prostory pro potřeby firmy kvalitnidilna. Momentálně Vás mohu uvítat v části právě
připravovaných prostor, kde si můžete nabízené zboží prohlédnout, ale i vyzkoušet v provozu. Zároveň připravuji sérii kurzů, se kterými začnu v druhé polovině léta. Máte se rozhodně nač těšit. S novými prostory zároveň spouštím službu broušení nožů.

 

2019/2020 co bylo a co Vás čeká

Milí zákazníci, děkuji Vám z Vaši přízeň v roce 2019, kdy jsme společnými silami posunuli kvalitní dílnu o schůdek nahoru. Vaše kupní síla poháněla moji aktivitu a tak přibylo mnoho nových položek na e-shopu. Zároveň jsem se s některými z Vás setkal u mě v showroomu a byla to vždy příjemná  setkání, za které Vám děkuji. Již od léta rostla popularita brusného systému KAZAK, který se před koncem roku vyprodal jak z našich skladových zásob, tak u výrobce. Postupně s dodavatelem zavádíme opatření, aby jste už nemuseli na zboží čekat. Před koncem roku jsem ještě navázal spolupráci s výrobcem KMFS brusných systémů, které jste si také oblíbili. Když jsem na konci roku bilancoval co se povedlo a co zase ne, musel jsem se kriticky podívat na video poradnu, které jsem se z kapacitních důvodů nemohl věnovat tolik, jak bych si představoval. Pro rok 2020 už chystám několik novinek a také se těším na posilu do týmu. Zároveň hledám nové, větší prostory pro potřeby showroomu, prodejny a pro natáčení videjí. Rovněž i pro kurzy broušení o které si říkate. Už teď se těším na společná setkání nad společnými tématy. Děkuji, Michal Kadlec

Nové sady přípravků Tormek

Tak a je to tu, již Vám vezu nové sady přípravků Tormek HTK 806 a TNT 808. V omezeném množství Vám je stíhám dodat ještě do konce roku 2019.

Výstava Bratislava Nože SAN 2019

Dne 14. prosince 219 se uskuteční tradiční výstava nože Bratislava a www.kvalitnidilna.cz k Vám přiveze brusné systémy J&O, KAZAK, KMFS, dále brusné a lapovací kameny a výběr japonských nožů. Těším se na shledání.

Individuální přístup k Vašim potřebám

Kvalitnidilna.cz není jen e-shop přeprodávájící zboží bez znalosti prodávaných položek. Individuální potřeby mých zákazníků přináší výzvy, na které rád reaguji. A zde je jeden  krásný příklad. Oslovila mě zákaznice s požadavkem o koupi sekery ARVIKA 5 star axe, kterou by však ráda věnovala k Vánocům ve stylovém dřevěném boxu a včetně ochranného koženého krytu ostří. Háček je v tom, že nic z toho výrobce nenabízí, nicméně i s tím si kvalitnidilna.cz umí poradit. Do práce se daly nástroje v mojí dílně a výsledek si prohlédněte na fotografiích níže. Sekera ještě dostala kvalitní servis v podobě odstranění ochraného laku a profesionálního nabroušení. Ano, i ty nejlepší nástroje od švédských kovářů vyžadují profesionální nabroušení před prvním použitím. Máte i Vy individuální potřeby?

 

 

Osobní odběr zboží

Preferujete si zboží před nákupem prohlédnout a osahat? Rádi by jste si zboží dopředu vyzkoušeli a zjistili zda Vám bude vyhovovat? Kvalitnidilna.cz má přímo v centru Poličky malý showroom, kde si můžete většinu prodávaného zboží prohlédnout a vyzkoušet. Vaši případnou návštěvu je potřeba domluvit dopředu, a to třeba telefonicky. Protože trávím většinu času v dílně, nemohu sedět na shoroomu, ale rád se tam s Vámi setkám a požadované zboží předvedu. 

 

 

Diamantové brusné kotouče TORMEK

zde je první osahání si diamantových brusných kotoučů Tormek, Kotouče jse ve třech zrnitostech 360 grit, 600 grit a 1200 grit. Více se dozvíte ve videu.
 

 

Výstava Ligna Bohemia 2018

V termínu 22 až 24 února proběhla v Lysé nad Labem výstava Ligna Bohemia 2018. Výstavy jsem se účastnil se svým sortimentem pro broušení, tj. bruskami Tormek a přípravkem J&O. Dále jsem měl na nádherné švédské sekery Hultafors, brusné kameny Taidea a Rozsutec, lapovací sady. Vyvezl jsem i starý kamenný brus, jenž společně s masivní dubovou deskou tvořil velmi robustní stůl na kterém byl veškerý sortiment rozmístěn. Slovenského výrobce jsem zastoupil pásovou bruskou RD 1800 E, jenž je také v mnou nabízeném sortimentu.

Děkuji všem zákazníkům za návštěvu i nákup.

 

 

Poděkování zákazníkům

Vážení zákazníci, děkuji Vám za projevenou přízeň v roce 2017. Řada z vás našla pod stromečkem něco z tohoto sortimentu. Přeji Vám aby Vám výrobky z www.kvalitnidilna.cz dlouho a kvalitně sloužily, aby Vaše nástroje byly vždy ostré. Pro ty z Vás, jenž jenž jste rozhodnutí o nákupu prozatím odložili, budu mít výrobky připravené i v roce 2018. Převapilo mě, že jste si objednávali i na Štědrý den a na Silvestra. Zhruba 2/3 z produkce J&O systému na broušení nožů putovalo v roce 2017 za hranice. Nejdál to byl zákazník z Japonska, jenž si objednal přípraveek J&O na broušení nožů a nůžek. V roce 2018 počítám s účastí na min. dvou výstavách, bedete mít tedy možnost si výrobky prohlédnout osobně. Jaké výstavy to budou se s předstihem dozvíte zde. Přeji Vám úspěšný rok 2018!

J&O přípravek na broušení brousí nůžky

Přípravek na broušení s kameny má nyní možnost broušení nůžek, to je možné díky upínací desce z čela přípravku, kde je možné upnout většinu běžných nůžek a jejich broušení pod potřebným úhlem.

J&O přípravek pro broušení

Další možnosí broušení nožů je použití brusných kamenů různých zrnitostí. Brousit je možno takzvaně z ruky, anebo pomocí přípravku jenž zajišťuje pevné vedení zvoleného úhlu. Jak takové broušení vypada se můžete podívat ve videu níže. Přípravek i kameny samozřejmě můžete zakoupit v tomto e-shopu.

​Bruska Tormek T8 - zcela základní infrmace

​Člověk se někdy dostane do stavu, kdy se něčemu konkrétnímu věnuje natolik dlouho, že očekává, že i všichni ostatní o tom či onom přece musí znát ty samé informace. Tím konkrétním je pro mě např. bruska na nástroje TORMEK, s níž pracuji již jedenáct let. Dva příklady za všechny - výstava v Lysé nad Labem - Ligna 2017, spousta nových tváří a spousta otázek co to je? Příklad druhý, když se mě včera švagr po broušení nožů zeptal, to je ta bruska na nože? Tak nějak jsem předpokládal, že minimálně mé blízké okolí ten systém dobře zná, vždyť jim brousím nože. Jak to potom je u Vás, mých zkazníků? A tak se na to pojďme podívat poněkud od začátku. V následujícím videu jsou ty nejzákladnější informace o systému brušení TORMEK, postupně si posvítíme na konkrétní nástroje, jenž budu brousit a věřím, že informace pro Vás budou přínosné. A pro ty co jste již rozhodnuti, systém broušení TORMEK pohodlně nakoupíte v tomto e-shopu.

Jak srovnat brusný kámen?

​Mezi časté dotazy mých zákazníků patří právě tento, jak opotřebený brusný kámen srovnat a je potřeba ho vlastně rovnat? Ano, je to potřeba jak pro nože, tak i například pro hoblíková želízka, kde je to vlastně ještě důležitější. Kvalitně rovný kámen Vám při broušení vytváří kvalitně rovné ostří, nástroje nejen nabrousí, ale i narovná. Dalším aspektem je úhel broušení. U kamene jenž je probroušený není možné zachovat požadovaný úhel broušení. Ten se mění už jen přejetím dráhy kamene. Jak rovnám kameny já?​ Podívejte se na moji metodu ve videu pod textem.

Brusné (vodní) kameny

​Do nabídky e-shopu postupně přidávám vodní brusné kameny, sám je k broušení nožů používám zhruba 6 let, a to převážně k broušení japonských nožů. V nabídce naleznete jak jednoduché, tak kombinované bloky, jenž mají vždy kombinaci dvou zrnitostí. Osobně mám oblíbené právě kombinace, protože nemusím mít mnoho kamenů v jednotné zrnitosti.  Můj oblíbený je i kamen Rozsutec, jehož zrnitost je cca 8000 a s nímž většinou broušení zakončuji.​ Na videonávod standartního požití se můžete podívat na přiloženém videu. Potřebujete-li poradit s výběrem konkrétního kamene pro Vaše použití, tak se na mě můžete samozřejmě obrátit.

Pásová bruska RD 1800 E - zatěžkávající zkouška

​Bruska je konečně v mojí dílně a já jsem ji podrobil první zatěžkávající zkoušce. Naložil jsem ji co byo v mých silách, brousil silné pásoviny i plochy, zajímává Vás jak bruska obstála? Za mě mohu říci, že na jedničku. Můžete se podívat na video, které mluví samo za sebe. Na brusce jsem brousil jak vertikálně, tak horizontálně. Použitý pás jezrnitosti 40, prozátím jsem nepotřeboval jemnější pásy a ani leštící. Na ty se věřím dostane velm brzy. Za mě tedy mohu říci, ža tato pásová bruska robustní konstrukce naprosto vyhovuje náročnému použití, Motor je dostatečně silný a ani při broušení větších ploc jsem nepociťoval že na to nestačí. Jediné co bych uvítal, ale to jen při tomto konkrétním projektu, by byla delší brusná plocha. Nicméně věřím, že výrobce brzy nabídne další příslušenství. Bruska je vyráběna na Slovensku. Rád zoodpovím všechny Vaše případné dotazy.

Videonávod na broušení nožů Tormek T7 - SVM 45

Jak brousit nože na brusce Tormek? Na co si dát pozor a jaké využít triky k dosažení dokonalého ostří? Nejen na tyto otázky Vám odpoví tento videonávod na broušení nožů pomocí brusky Torrmek a přípravku SVM 45. Broušení nožů se systematicky věnuji více jak deset let, za tu dobu jsem vyzkoušel mnoho rozličných technik broušení, a to jak broušení strojní, tak ručně na kamenech různých zrnitostí. Broušení na brusce Tormek je ovšem základním kamenem, je dostatečně rychlé a přitom velmi efektivní co se týká dosaženého ostří. Je přesné a vytvarované ostřií si dlouho udrží své kvality. V tomto videu věřím naleznete odpovědi na Vaše otázky týkající se broušení nožů. Sortiment Tormek si můžete pohodlně objednat na tomto e-shopu.

Jak ostrý je skutečně ostrý nůž?

Umíte si představit, že je Váš nůž tak ostrý, že s ním dokážete rozříznout papír. Ano? A umíte si to představit podélně? V hledání jak vytvořit dokonalé ostřií jsem se dostal až tak daleko. Nůž byl nabrušen na brusce Tormek T-7, a to na standartním kameni SG 250, pak na japonském kameni SJ 250 a následně ještě ručně lapován na kůži. Na výsledek se podívejte sami ve videu níže. Vybavení s nímž takto nabrousíte nůž i vy pořídíte v tomto e-shopu. Pokud si jen přejete nechat si profesionálně nabrousit Vaše nože, pak pokračujte na www.ostrynuz.cz, kde si můžete broušení objednat.

SVM 45, SVM 140, SVM 00 Jaký zvolit na konkrétní druh nože?

Často dostávám dotazy od zákazníků jaký přípravek zvolit pro jaké nože. Moje doporučení je, že pro většinu nožů různých délek vždy používám přípravek Tormek SVM 45. K čemu tedy další nabízené přípravky? SVM 140 osobně používám výhradně k broušení filetovacích nožů. To proto, že dlouhé kleštiny přípravku sevřou pružný filetovací nůž a ten se pak mnohem lépe vede na brusném kameni. Z toho je zřejmé, že přípravek SVM 45 používám i k broušení dlouhých kuchyňských nožů. V tom příadě posouvám přípravek blíže ke špici jak je uvedeno na obrázku níže, tzn. posunu osu upnutí přípravku zhruba do jedné třetiny délky čepele. To mi zajistí robnoměrnou šíří fasety po celé její délce. Pokud bycho přípravek upnuli ve středové ose, tak by se faseta směrem ke špici rozšiřovala. Přípravek Tormek SVM 00 je určen pro nože, jenž už se nedají do přípravku SVM 45 upnout, a to z důvodu nízké čepele (již odbroušené), dále pak pro nože jenž mají krátkou čepel a přípravek SVM 45 je defacto čirší než délka čepele. Takový nůž by již nešel brousit směrem do špice. Pro broušení nožů je vhodné mít všechny tři přípravky, pokud ale chcete z finančních důvodů vyvbrat jen jeden, pak doporučuji SVM 45. Další dva můžete dokoupit následně a všechny samozřejmě seženete v tomto e-shopu.

Brusné kameny TORMEK SG 250 - 200, SB 250, SJ 250 - 200

Pojďme se společně poňekud blíže podívat na problematiku brusných kamenů. Společnost Tormek nabízí 3 druhy brusných kamenů. Je to standartní SG 250 - 200 (je součástí nové brusky), SB 250 (Black - černý), SJ 250 - 200 (japonský). Na internetu naleznete celou řadu informací, z nichž bohužel některé jsou poněkud zavádějící. Nabídka originálních brusných kamenů je zcela dostačující a jakékoliv neorignální kameny, jako třeba pískovec, nejsou potřeba. Ve většině případů si vystačíte s kamenem SG 250 - 200, jenž je svoji charakteristikou vhodný pro 90 procent broušení. V originále se kámen jmenuje Aluminium oxide super grind stone, z čehoš vyplývá, že obsahuje oxidy hliníku. Jeho zrnitost je proměnná, k čemuž slouží kámen na úpravu zrnitosti SP 650. Tím je možno měnit zrnitost brusného kamene tak, že hrubou stranou bloku vytáhnete nová ostrá brusná zrna, zatímco jemnou stranou bloku brusný kámen zahladíte. V praxi to znamená, že před finálním broušením (posledím cyklem) zahladíte brusný kámen a struktura brusu (fazeta) má jemný charakter. Naopak pro větší úběr materiálu brusný kámen zdrsníte a broušení tak probíhá rychleji. To oceníte zejména při tvarování nástrojů, nebo při změně úhlu ostří na jiný. Brusný kámen SB 250 (pro T-4 se nedodává), má v podstatě podobnou charakteristiku, jen je tvrdší, díky čemuž je vhodný pro broušení extra tvrdých ocelí a v menší míře i slinutých karbidů. Při použití na běžné oceli má kámen o něco vyšší životnost, nicméně jeho schopnost zakusovat se do broušeného materiálu je o něco nižší než v případě SG 250. Osobně ho doporučuji do brusíren, kde jeho pořízením získají vyšší životnost kamene, nicméně samotné broušení pak trvá o něco déle. Japonský kámen  SJ 250 není určen pro broušení, nýbrž pro lapování ostří. To je potřeba předtím vytvořit na  SG 250 - 200, nebo SB 250 - 200. Následné "leštění" na japonském kameni vytváří zrcadlové ostří. Je zejména vhodný pro úpravu řezbářských dlát a nožů vyšší jakostí. Tím jsou myšleny kvalitní nože za vyšší pořizovací cenu jako jsou lovecké nože, japonské kuchařské nože, kuchařské nože, nože z damaškové oceli. Může být samozřejmě použit i na nože nižší jakosti (běžné) u nichž také vytvoří dokonalé ostří, ale použití kamene je mnohdy dražší než pořizovací cena takových nožů. Zde popisované brusné kameny samozřejmě pořídíte v tomto e-shopu. S případnými dotazy se na mě můžete kdykoliv obrátit.

 

Přípravek na broušení vrtáků Tormek DBS 22

Na nastavení složitější se může zdát přípravek na broušení vrtáků DBS 22, jenž v kombinaci s bruskou Tormek T-8 a T-4 umožňuje broušení vrtáků od 3 do 22 mm. Zde pro Vás mám podrobný videomanuál nastavení přípravku na broušení vrtáků Tormek DBS 22, a to v kompletně v českém jazyce.

X
Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu (zobrazí se prázdná stránka).